•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

84. dodela Oskara

84. dodela Oskara, čiji je domaćin Academy of Motion Picture Arts and Sciences (AMPAS), će dodeliti svoje nagrade najboljim ostvarenjima iz sveta filma u toku 2011. godine. Sama ceremonija dodele ovih prestižnih nagrada će se biti održana 26. februara, 2012. godine u will honor the best films of 2011. The ceremony will take place on February 26, 2012. godine u Kodak Theatre-u u Hollywood-u, u Kaliforniji. Spisak nominovanih koji ulaze u konkurenciju za osvajanje najprestižnijih filmskih nagrada je objavljen od strane AMPAS-e, 24. januara 2012. godine.

Domaćin ovogodišnje ceremonije dodele Oskara će biti glumac Billy Crystal, a producent će biti Brian Grazer. Ovo će biti čuvenom glumcu deveti put da vodi ovu prestižnu svečanost. Inače, planirano je da voditelj bude glumac Eddie Murphy, ali kada je Brett Ratner napustio mesto producenta, istupio je i Murphy.

Nominovani

Spisak nominovanih za 84. dodelu nagrade Oskar je objavljen 24. januara 2012. godine u Samuel Goldwyn Theater-u, od strane predsednika AMPAS-a Tom-a Sherak-a i glumice Jennifer Lawrence. Imena samih dobitnka će biti objavljena 26. februara 2012. godine na samoj zvaničnoj ceremoniji dodele Oskara.

Za razliku od većine drugih kategorija za nominaciju, kategorije: Najbolja šminka, Najbolji film na stranom jeziku i Najbolji vizuelni efekti su imale više stepena koji su prethodili samoj zvaničnoj nominaciji. Za ove kategorije, grane Akademije su odabrale kandidate koji su bili na jednoj listi, pa su onda sa te liste odabarani oni filmovi koji su ušli u najuži izbor i koji su trenutno nominovani. Sa liste krajnje nominovanih kandidata, članovi AMPAS-a odabiraju pobednike. Tako je na primer lista kandidata u kategoriji Najbolja šminka sužena na svega 3 filma, od kojih će biti odabran pobednik.

Evo i spiska nominovanih po kategorijama:

Najbolja fotografija:

  • The Artist – Thomas Langmann
  • The Descendants – Jim Burke, Jim Taylor, and Alexander Payne
  • Extremely Loud and Incredibly Close – Scott Rudin
  • The Help – Brunson Green, Chris Columbus, and Michael Barnathan
  • Hugo – Graham King and Martin Scorsese
  • Midnight in Paris – Letty Aronson and Stephen Tenenbaum
  • Moneyball – Michael De Luca, Rachael Horovitz, and Brad Pitt
  • The Tree of Life – Dede Gardner, Sarah Green, Grant Hill, and Bill Pohlad
  • War Horse – Steven Spielberg and Kathleen Kennedy

Najbolji reditelj:

  • Woody Allen – Midnight in Paris
  • Michel Hazanavicius – The Artist
  • Terrence Malick – The Tree of Life
  • Alexander Payne – The Descendants
  • Martin Scorsese – Hugo

Najbolji glumac:

  • Demián Bichir – A Better Life kao Carlos Galindo
  • George Clooney – The Descendants kao Matt King
  • Jean Dujardin – The Artist kao George Valentin
  • Gary Oldman – Tinker Tailor Soldier Spy kao George Smiley
  • Brad Pitt – Moneyball kao Billy Beane

Najbolja glumica:

  • Glenn Close – Albert Nobbs kao Albert Nobbs
  • Viola Davis – The Help kao Aibileen Clark
  • Rooney Mara – The Girl with the Dragon Tattoo kao Lisbeth Salander
  • Meryl Streep – The Iron Lady kao Margaret Thatcher
  • Michelle Williams – My Week with Marilyn kao Marilyn Monroe

Najbolji sporedni glumac:

  • Kenneth Branagh – My Week with Marilyn kao Laurence Olivier
  • Jonah Hill – Moneyball kao Peter Brand
  • Nick Nolte – Warrior kao Paddy Conlon
  • Christopher Plummer – Beginners kao Hal Fields
  • Max von Sydow – Extremely Loud and Incredibly Close kao The Renter

Najbolja sporedna glumica:

  • Bérénice Bejo – The Artist kao Peppy Miller
  • Jessica Chastain – The Help kao Celia Foote
  • Melissa McCarthy – Bridesmaids kao Megan Price
  • Janet McTeer – Albert Nobbs kao Hubert Page
  • Octavia Spencer – The Help kao Minny Jackson

Najbolji originalni scenario:

  • The Artist – Michel Hazanavicius
  • Bridesmaids – Kristen Wiig and Annie Mumolo
  • Margin Call – J.C. Chandor
  • Midnight in Paris – Woody Allen
  • A Separation – Asghar Farhadi

Najbolji adaptirani scenario:

  • The Descendants – Alexander Payne, Nat Faxon i Jim Rash iz The Descendants - Kaui Hart Hemmings
  • Hugo – John Logan from The Invention of Hugo Cabret - Brian Selznick
  • The Ides of March – George Clooney, Grant Heslov i Beau Willimon od Farragut North - Beau Willimon
  • Moneyball – Scenario Steven Zaillian i Aaron Sorkin; Priča - Stan Chervin from Moneyball - Michael Lewis
  • Tinker Tailor Soldier Spy – Bridget O'Connor i Peter Straughan from Tinker, Tailor, Soldier, Spy - John le Carré

Najbolji animirani film:

  • A Cat in Paris – Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli
  • Chico and Rita – Fernando Trueba i Javier Mariscal
  • Kung Fu Panda 2 – Jennifer Yuh Nelson
  • Puss in Boots – Chris Miller
  • Rango – Gore Verbinski

Najbolji film na stranom jeziku:

  • Bullhead (Belgium) in Dutch and French – Michaël R. Roskam
  • Footnote (Israel) in Hebrew – Joseph Cedar
  • In Darkness (Poland) in Polish – Agnieszka Holland
  • Monsieur Lazhar (Canada) in French – Philippe Falardeau
  • A Separation (Iran) in Farsi – Asghar Farhadi

Najbolji dokumentarni film:

  • Hell and Back Again – Danfung Dennis i Mike Lerner
  • If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front – Marshall Curry i Sam Cullman
  • Paradise Lost 3: Purgatory – Joe Berlinger i Bruce Sinofsky
  • Pina – Wim Wenders i Gian-Piero Ringel
  • Undefeated – TJ Martin, Dan Lindsay i Richard Middlemas

Najbolji kratki dokumentarni film:

  • The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement – Robin Fryday i Gail Dolgin
  • God Is the Bigger Elvis – Rebecca Cammisa i Julie Anderson
  • Incident in New Baghdad – James Spione
  • Saving Face – Daniel Junge i Sharmeen Obaid-Chinoy
  • The Tsunami and the Cherry Blossom – Lucy Walker i Kira Carstensen

Najbolji kratki igrani film:

  • Pentecost – Peter McDonald i Eimear O'Kane
  • Raju – Max Zähle i Stefan Gieren
  • The Shore – Terry George i Oorlagh George
  • Time Freak – Andrew Bowler i Gigi Causey
  • Tuba Atlantic – Hallvar Witzø

Najbolji kratki animirani film:

  • Dimanche – Patrick Doyon
  • The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore – William Joyce i Brandon Oldenburg
  • La Luna – Enrico Casarosa
  • A Morning Stroll – Grant Orchard i Sue Goffe
  • Wild Life – Amanda Forbis i Wendy Tilby

Najbolja muzika:

  • The Adventures of Tintin – John Williams
  • The Artist – Ludovic Bource
  • Hugo – Howard Shore
  • Tinker Tailor Soldier Spy – Alberto Iglesias
  • War Horse – John Williams

Najbolja pesma:

  • "Man or Muppet" from The Muppets – Bret McKenzie
  • "Real in Rio" from Rio – Sérgio Mendes, Carlinhos Brown i Siedah Garrett

Najbolja montaža zvuka:

  • Drive – Lon Bender i Victor Ray Ennis
  • The Girl with the Dragon Tattoo – Ren Klyce
  • Hugo – Philip Stockton and Eugene Gearty
  • Transformers: Dark of the Moon – Ethan Van der Ryn i Erik Aadahl
  • War Horse – Richard Hymns i Gary Rydstrom

Najbolji miks zvuka:

  • The Girl with the Dragon Tattoo – David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce i Bo Persson
  • Hugo – Tom Fleischman i John Midgley
  • Moneyball – Deb Adair, Ron Bochar, David Giammarco i Ed Novick
  • Transformers: Dark of the Moon – Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush i Peter J. Devlin
  • War Horse – Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson i Stuart Wilson

Najbolja scenografija:

  • The Artist – Laurence Bennett i Robert Gould
  • Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 – Stuart Craig i Stephanie McMillan
  • Hugo – Dante Ferretti i Francesca Lo Schiavo
  • Midnight in Paris – Anne Seibel i Hélène Dubreuil
  • War Horse – Rick Carter i Lee Sandales

Najbolja kamera:

  • The Artist – Guillaume Schiffman
  • The Girl With the Dragon Tattoo – Jeff Cronenweth
  • Hugo – Robert Richardson
  • The Tree of Life – Emmanuel Lubezki
  • War Horse – Janusz Kamiński

Najbolja šminka:

  • Albert Nobbs – Martial Corneville, Lynn Johnson i Matthew W. Mungle
  • Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 – Nick Dudman, Amanda Knight i Lisa Tomblin
  • The Iron Lady – Mark Coulier i J. Roy Helland

Najbolja kostimografija:

  • Anonymous – Lisy Christl
  • The Artist – Mark Bridges
  • Hugo – Sandy Powell
  • Jane Eyre – Michael O'Connor
  • W.E. – Arianne Phillips

Najbolja montaža:

  • The Artist – Anne-Sophie Bion i Michel Hazanavicius
  • The Descendants – Kevin Tent
  • The Girl with the Dragon Tattoo – Angus Wall i Kirk Baxter
  • Hugo – Thelma Schoonmaker
  • Moneyball – Christopher Tellefsen

Najbolji vizuelni efekti:

  • Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2 – Tim Burke, David Vickery, Greg Butler i John Richardson
  • Hugo – Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossmann i Alex Henning
  • Real Steel – Erik Nash, John Rosengrant, Danny Gordon Taylor i Swen Gillberg
  • Rise of the Planet of the Apes – Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White i Daniel Barrett
  • Transformers: Dark of the Moon – Scott Farrar, Scott Benza, Matthew E. Butler i John Frazier

Podeli:



Preporucujemo

Will Smith o ulozi u filmu o Baracku Obami
Ko najviše radi u Holivudu?
Helen Hunt i Matthew Carnahan raskinuli nakon 16 godina veze
Objavljen trailer za drugu sezonu serije 'The Crown'
'Beri Sil - Američki original' premijerno 30. avgusta
'Karate kid' nakon 30 godina dobija nastavak
Repertoar bioskopa Cineplexx Niš za period od 17. do 23....
Prvi trejler igranog filma Princ Rastko Srpski
Disney raskida ugovor s Netflixom i pokreće vlastitu...
Istorijska drama o kraju jedne imperije
Leonardo Dikaprio će glumiti čoveka po kome je dobio ime
Pretpremijera filma o Hipi dolina – Ceo svet u jednoj...
'Burek' otvara filmski festival Divan u Rumuniji
Julia Roberts i Owen Wilson će nadahnuti mnoge u dirljivom...
U planu i treći nastavak 'Zone Zamfirove'
Del Boy i Rodney možda ponovo osvanu na TV ekranima
Tom Cruise se povredio na snimanju šestog nastavka...
Daniel Craig potvrdio da će još jednom da glumi Jamesa...
Margot Robbie i Domhnall Gleeson u životnoj drami o autoru...
Skrivánci na niti (1969) (1990)
Komičar Džeri Luis preminuo u 91. godini
Forbes objavio listu najplaćenijih glumica
Katy Perry i Orlando Bloom ponovo zajedno nakon pet meseci...
Čuvene Hičkokove 'Ptice' postaju serija
Zavodnica Margot Robbie neprepoznatljiva u ulozi kraljice...
Serija 'The Defenders' okuplja superheroje iz prethodnih...
Enigma zvana Peter Handke
Intrigantno i jezivo - pogledajte trejler za...
Klovn Penivajs ponovo ledi krv u žilama
5 razloga zbog kojih ne smete da propustite film 'Gadna...