•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

17 nominovanih TV serija za nagrade Srce Sarajeva

Za nagrade Srce Sarajeva za TV serije 28. Sarajevo Film Festivala strukovni žiri sastavljen od više od 400 filmskih profesionalaca iz regiona, ove je godine u konkurenciju za nagrade uvrstio 17 serija iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Srbije, Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Kosova i Slovenije.

Serije koje su nominovane za nagrade Srce Sarajeva za TV serije su: “Advokado”, “Besa 2”, “Blok 27”, “Crna svadba”, “Čudne ljubavi”, “Dolina rož”, “Kljun”, “Leninov park”, “Lud, zbunjen, normalan”, “Močvara 2”, “Mrkomir I”, “Nečista krv”, “Područje bez signala”, “Složna braća”, “Ubice mog oca 5”, “Šutnja”, “Vreme zla”.

Sarajevo Film Festival nagrade za serije je uspostavio prošle godine, s ciljem promocije i odavanja priznanja najkvalitetnijim regionalnim televizijskim serijama prikazanim u proteklih godinu dana te poticaju njihovog međunarodnog plasmana.

Ove godine kategorije nagrada su proširene. Nagrade Srce Sarajeva za TV serije biće dodeljene u dve kategorije: za dramske serije i za komedije.

U kategoriji dramskih serija, dodeljuje se 8 nagrada: za najbolju dramsku seriju, najbolju glavnu glumicu, najboljeg glavnog glumca, najbolju žensku epizodnu ulogu, najbolju mušku epizodnu ulogu, za Zvezdu u usponu, za najbolju režiju (za epizodu) i za najbolji scenario (za epizodu).

U kategoriji komedija dodeljuje se 6 nagrada: za najbolju komediju, najbolju glavnu glumicu, najboljeg glavnog glumca, za Zvezdu u usponu, najbolju režiju (za epizodu) i za najbolji scenario (za epizodu).

Ceremonija dodele nagrada Srce Sarajeva za TV serije biće održana na 28. Sarajevo Film Festivalu, pod pokroviteljstvom BH Telecoma.

28. Sarajevo Film Festival bit će održan od 12. do 19. avgusta 2022.

Nominovani za nagrade Srce Sarajeva za TV serije 28. Sarajevo Film Festivala:

I. NAJBOLJA DRAMSKA SERIJA

1. BESA 2

2. BLOK 27

3. CRNA SVADBA

4. KLJUN

5. LENINOV PARK

6. NEČISTA KRV

7. PODRUČJE BEZ SIGNALA

8. ŠUTNJA

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI

Jelena Đokić (CRNA SVADBA)

Tihana Lazović (PODRUČJE BEZ SIGNALA)

Kseniia Mishyna (ŠUTNJA)

Nika Rozman (LENINOV PARK)

Hana Selimović (BESA 2)

Jovana Stojiljković (PODRUČJE BEZ SIGNALA)

Nada Šargin (VREME ZLA)

Ivana Vuković (KLJUN)

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI

Arben Bajraktar (BESA 2)

Izudin Bajrović (PODRUČJE BEZ SIGNALA)

Rene Bitorajac (PODRUČJE BEZ SIGNALA)

Dragan Bjelogrlić (NEČISTA KRV)

Goran Bogdan (ŠUTNJA)

Sebastian Cavazza (DOLINA ROŽ, LENINOV PARK)

Uliks Fehmiu (CRNA SVADBA)

Krešimir Mikić (PODRUČJE BEZ SIGNALA)

NAJBOLJA EPIZODNA ULOGA – GLUMICA U DRAMSKOJ SERIJI

Lana Barić (PODRUČJE BEZ SIGNALA)

Ljiljana Blagojević (KLJUN)

Milica Gojković (BESA 2)

Branka Katić (UBICE MOG OCA 5)

Isidora Simijonović (VREME ZLA)

NAJBOLJA EPIZODNA ULOGA - GLUMAC U DRAMSKOJ SERIJI

Zlatko Burić (ŠUTNJA)

Vahid Džanković (KLJUN)

Muhamed Hadžović (MOČVARA 2)

Slavko Štimac (CRNA SVADBA)

Feđa Štukan (NEČISTA KRV)

ZVEZDA U USPONU

Florist Bajgora (BESA 2)

Sara Klimoska (MOČVARA 2)

Pavle Mensur (VREME ZLA)

Robert Ožvar (MOČVARA 2)

Stipe Radoja (PODRUČJE BEZ SIGNALA)

Sara Sandeva (NEČISTA KRV)

Stefan Vukić (KLJUN)

NAJBOLJI SCENARIO ZA EPIZODU – DRAMSKA SERIJA

Marjan Alčevski (ŠUTNJA - 6. epizoda)

Matija Dragojević, Ljubica Luković (KLJUN - 8. epizoda)

Boban Jevtić (BLOK 27 - 5. epizoda)

Hana Jušić, Jelena Paljan, Milan F. Živković (PODRUČJE BEZ SIGNALA - 2. epizoda)

Strahinja Madžarević (CRNA SVADBA - 5. epizoda)

Milena Marković (MOČVARA 2 - 5. epizoda)

Vojislav Nanović (NEČISTA KRV - 3. epizoda)

Igor Stoimenov, Vuk Ršumović, Mladen Matičević (BESA 2 - 1. epizoda)

NAJBOLJA REŽIJA ZA EPIZODU – DRAMSKA SERIJA

Nemanja Ćipranić (CRNA SVADBA - 7. epizoda)

Jelena Gavrilović, Uroš Tomić (KLJUN - 8. epizoda)

Matevž Luzar (DOLINA ROŽ - 1. epizoda)

Nikola Ljuca, Igor Stoimenov, Milan Todorović (BESA 2 - 4. epizoda)

Dalibor Matanić (PODRUČJE BEZ SIGNALA - 6. epizoda)

Dalibor Matanić (ŠUTNJA - 6. epizoda)

Momir Milošević (BLOK 27 - 6. epizoda)

Goran Stanković (NEČISTA KRV - 9. epizoda)

II. NAJBOLJA KOMEDIJA

1. ADVOKADO

2. ČUDNE LJUBAVI

3. LUD, ZBUNJEN, NORMALAN

4. MRKOMIR I

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA – KOMEDIJA

Jasna Đuričić (ADVOKADO)

Nataša Ninković (SLOŽNA BRAĆA)

Milena Predić (ČUDNE LJUBAVI)

Tatjana Šojić (LUD, ZBUNJEN, NORMALAN)

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC – KOMEDIJA

Ljubomir Bandović (ADVOKADO)

Nikola Kojo (ČUDNE LJUBAVI)

Mustafa Nadarević (LUD, ZBUNJEN, NORMALAN)

Goran Navojec (MRKOMIR I)

ZVEZDA U USPONU – KOMEDIJA

Tarik Džinić (LUD, ZBUNJEN, NORMALAN)

Jovan Jovanović (ČUDNE LJUBAVI)

Mirna Mihelčić (MRKOMIR I)

NAJBOLJI SCENARIO ZA EPIZODU – KOMEDIJA

Feđa Isović (LUD, ZBUNJEN, NORMALAN - 1. epizoda)

Boban Jevtić, Nikola Kojo (ČUDNE LJUBAVI - 3. epizoda)

Tonći Kožul, Zoran Lazić (MRKOMIR I - 3. epizoda)

Nikola Pejaković (ADVOKADO - 5. epizoda)

NAJBOLJA REŽIJA ZA EPIZODU – KOMEDIJA

Saša Hajduković (ADVOKADO - 6. epizoda)

Elmir Jukić (LUD, ZBUNJEN, NORMALAN - 1. epizoda)

Nikola Kojo (ČUDNE LJUBAVI - 1. epizoda)

Snježana Tribuson (MRKOMIR I - 3. epizoda).

Podeli:



Preporucujemo

Nišvilu – 2, Love festu - 7 miliona!
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 16. do 22. juna
Mreža kinoprikazivača Srbije održala savetovanje...
Palić Film Festival - prva vest - Nikolaj Nikitin i Julija...
Strastvena sonata zatvara sezonu Kolarac tvoj svet muzike
Dodeljena sredstva za sufinansiranje projekata u...
Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 16. juna do 22. juna
Specijalnim mini koncertom gosta iznenađenja i...
NASTUPOM DARKA RUNDEKA, BENDA S.T.R.A.H. I DODELOM NAGRADA...
Do sada najvise filmova na Ravno Selo festivalu -...
Filmovi koje sutra možete pogledati na Beldocs festivalu
Sutra otvaranje izložbe „Svesvrstani“ Uroša...
Marta Bjelica, Dušan Kasalica i Lana Matić u žiriju 9....
Novi Sad – Evropska prestonica kulture 2022 - Izložba...
Otvaranje izložbe skulptura Konstantinosa Patelis...
Strip autori Anđela Janković i Leopold Pridon izabrani na...
„Sewn Mouth“ otvara „Slaughter Heavy Metal...
Serebryanye konki (Silver Skates) (2020) (2020)
Ne zaboravite se prijaviti / Do not forget to apply:...
FCS konkursi: Odluke u četiri kategorije
Bašta Fest objavio muzički program
Film „Posle zime“ zatvara deveti Bašta Fest
Nerve (2016) (2016)
Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 23. juna do 29. juna
Elvis night događaj u Cineplexx Niš bioskopu
BINA - Izložba „Nagrada Piranezi” na 17. Beogradskoj...
Perfetti sconosciuti (Perfect Strangers) (2016) (2016)
Oni žive - Izložba „Svesvrstani“ Uroša Krčadinca u...
Ostrov (2006) (2006)
Ekskluzivna pretpremijera filma ELVIS 22. juna i party sa...