•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

Film MIC-a na Filmskim susretima

Film Medijskog istraživačkog centra i produkcijske kuće NG Tim „13 godina posle gde smo danas" biće prikazan sutra u okviru pratećeg programa Filmskih susreta u bioskopu Kupina u Nišu. Projekcija je zakazana za 18 sati u niškom bioskopu.

Film MIC-a govori o žrtvama kasetnih bombi i odbijanju Srbije da potpiše Konvenciju o zabrani kasetnih bombi.

Dokumentarni film MIC-a inače je dobitnik Specijalne nagrade žirija 18. Internacionalnog festivala u Košicama u Slovačkoj kao jedini film iz Srbije koji je osvojio nagradu na ovogodišnjem festivalu u Slovačkoj.

Dokumentarni film u produkciji Medijskog istraživačkog centra i produkcijske kuće NG-tim rađen je uz finansijsku pomoć Handicap Intetnational-a .

Maja meseca 1999. godine Niš grad na jugoistoku Srbije dva puta je bombardovan kasetnim bombama. Samo u jednom danu 7. maja od kasetnih bombi poginulo je 15 ljudi. Zajedno sa drugim napadom u gradu je ranjeno više od 50 ljudi.

13 godina nakon bombardovanja Srbija još uvek nije potpisala Konvenciju o zabrani kasetnih bombi. Kao država žrtva koja je bila lider pokreta za zabranu kasetne municije Srbija još uvek uporno ćuti o konvenciji i ne izjašnjava se o tom problemu.

Kasetne bombe ubijaju ili ranjavaju još dugo nakon završenog rata, a njihovo uklanjanje je teško, opasno i jako skupo.

Tekst preuzet sa: cityofnis.rs

Podeli:



Preporucujemo