Jedna je od najvećih zvezda Francuske, glumac, scenarista i reditelj koji je počeo da glumi u pariskim komičarskim klubovima. Krajem '90-ih je bio jedan od osnivača komičarske trupe „Nous C Nous“.
Kasnije je imao glavnu ulogu u hit komediji situacije "Un gars une fille" koja se prikazivala od 1999. do 2003. godine. Dižarden je napisao i scenario za nekoliko epizoda te serije.
2002. godine je snimio prvu dugometražnu komediju „If I Were A Rich Man”, a usledile su „Mariages” (2003) i „Brice De Nice” (2004) za koju je napisao scenario prema originalnom skeču.
Glumio je u filmovima „Le Convoyeur“ (Nicolas Boukhrief), „OSS 117: Cairo, Nest Of Spies” za koji je bio nominovan za nagradu Cezar i „OSS 117 – Lost In Rio” (oba je režirao Mišel Azanavicijus), „99 Francs” (Jan Kounen), „Counter-Investigation” (Franck Mancuso); „A Man And His Dog” (Francis Huster, glumi Žan Pol Belmondo); “Lucky Luke” (James Huth, Žan je učestvovao u pisanju scenarija); „The Clink Of Ice” (Bertrand Blier); „Little White Lies” (Guillaume Canet, glumi Marion Kotijar) i “A View Of Love” (Nicole Garcia).
www.millennium-film.rs/