•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

Objavljene nominacije za BAFTA-e

Britanska akademija filmskih i televizijskih umetnosti objavila je nominacije za ovogodišnje, 68. nagrade britanske filmske akademije; najveći uspeh je ostvario Wes Anderson i njegov Hotel Grand Budapest sa 11 nomiancija, dok su Birdman i The Theory of Everything osvojili po deset nominacija, a u stopu ih prati The Imitation Game sa devet nominacija.

Anderson, iako u svojoj kolekciji nagrada nema niti jednu BAFTA-u, je nominivan za najboljeg reditelja, uz Boyhoodova Richarda Linklatera, Jamesa Marsha iz The Theory of Everything, Birdmanova Alejandra G. Inarittua i Damiena Chazellu iz Whiplasha.

Dodela nagrada će se održati 8. februara u Royal Opera Houseu u Londonu, a voditelj će biti Stephen Fry. U prilogu pogledajte punu listu nominacija:

NAJBOLJI FILM:

“Birdman,” Alejandro G. Inarritu, John Lesher, James W. Skotchdopole

“Boyhood,” Richard Linklater, Cathleen Sutherland

“The Grand Budapest Hotel,” Wes Anderson, Scott Rudin, Steven Rales, Jeremy Dawson

“The Imitation Game,” Nora Grossman, Ido Ostrowsky, Teddy Schwarzman

“The Theory of Everything,” Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony Mccarten

IZVANREDAN BRITANSKI FILM:

“’71,” Yann Demange, Angus Lamont, Robin Gutch, Gregory Burke

“The Imitation Game,” Morten Tyldum, Nora Grossman, Ido Ostrowsky, Teddy Schwarzman, Graham Moore

“Paddington,” Paul King, David Heyman

“Pride,” Matthew Warchus, David Livingstone, Stephen Beresford

“The Theory of Everything,” James Marsh, Tim Bevan, Eric Fellner, Lisa Bruce, Anthony Mccarten

“Under the Skin,” Jonathan Glazer, James Wilson, Nick Wechsler, Walter Campbell

IZVANREDAN DEBI BIRTANSKOG PISCA, REDITELJA ILI PRODUCENTA

Elaine Constantine (Writer/Director), “Northern Soul”

Gregory Burke (Writer), Yann Demange (Director), “’71”

Hong Khaou (Writer/Director), “Lilting”

Paul Katis (Director/Producer), Andrew De Lotbiniere (Producer), “Kajaki: The True Story”

Stephen Beresford (Writer), David Livingstone (Producer), “Pride”

NAJBOLJI FILM NA STRANOM JEZIKU

“Ida,” Pawel Pawlikowski, Eric Abraham, Piotr Dzieciol, Ewa Puszczynska

“Leviathan,” Andrey Zvyagintsev, Alexander Rodnyansky, Sergey Melkumov

“The Lunchbox,” Ritesh Batra, Arun Rangachari, Anurag Kashyap, Guneet Monga

“Trash,” Stephen Daldry, Tim Bevan, Eric Fellner, Kris Thykier

“Two Days, One Night,” Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Denis Freyd

NAJBOLJI DOKUMENTARAC

“20 Feet From Stardom,” Morgan Neville, Caitrin Rogers, Gil Friesen

“20,000 Days on Earth,” Iain Forsyth, Jane Pollard

“Citizenfour,” Laura Poitras

“Finding Vivian Maier,” John Maloof, Charlie Siskel

“Virunga,” Orlando Von Einsiedel, Joanna Natasegara

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM

“Big Hero 6,” Don Hall, Chris Williams

“The Boxtrolls,” Anthony Stacchi, Graham Annable

“The Lego Movie,” Phil Lord, Christopher Miller

NAJBOLJI REDITELJ

“Birdman,” Alejandro G. Inarritu

“Boyhood,” Richard Linklater

“The Grand Budapest Hotel,” Wes Anderson

“The Theory of Everything,” James Marsh

“Whiplash,” Damien Chazelle

NAJBOLJI ORIGINALAN SCENARIO

“Birdman,” Alejandro G. Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris Jr, Armando Bo

“Boyhood,” Richard Linklater

“The Grand Budapest Hotel,” Wes Anderson

“Nightcrawler,” Dan Gilroy

“Whiplash,” Damien Chazelle

NAJBOLJI PRILAGOĐEN SCENARIO

“American Sniper,” Jason Hall

“Gone Girl,” Gillian Flynn

“The Imitation Game,” Graham Moore

“Paddington,” Paul King

“The Theory of Everything,” Anthony Mccarten

NAJBOLJA GLAVNA MUŠKA ULOGA

Benedict Cumberbatch, “The Imitation Game”

Eddie Redmayne, “The Theory of Everything”

Jake Gyllenhaal, “Nightcrawler”

Michael Keaton, “Birdman”

Ralph Fiennes, “The Grand Budapest Hotel”

NAJBOLJA GLAVNA ŽENSKA ULOGA

Amy Adams, “Big Eyes”

Felicity Jones, “The Theory of Everything”

Julianne Moore, “Still Alice”

Reese Witherspoon, “Wild”

Rosamund Pike, “Gone Girl”

NAJBOLJA SPOREDNA MUŠKA ULOGA

Edward Norton, “Birdman”

Ethan Hawke, “Boyhood”

J.K. Simmons, “Whiplash”

Mark Ruffalo, “Foxcatcher”

Steve Carell, “Foxcatcher”

NAJBOLJA SPOREDNA ŽENSKA ULOGA

Emma Stone, “Birdman”

Imelda Staunton, “Pride”

Keira Knightley, “The Imitation Game”

Patricia Arquette, “Boyhood”

Rene Russo, “Nightcrawler”

NAJBOLJA ORIGINALNA MUZIKA

“Birdman,” Antonio Sanchez

“The Grand Budapest Hotel,” Alexandre Desplat

“Interstellar,” Hans Zimmer

“The Theory of Everything,” Johann Johannsson

“Under the Skin,” Mica Levi

NAJBOLJA KINEMATOGRAFIJA

“Birdman,” Emmanuel Lubezki

“The Grand Budapest Hotel,” Robert Yeoman

“Ida,” Lukasz Zal, Ryzsard Lenczewski

“Interstellar,” Hoyte Van Hoytema

“Mr. Turner,” Dick Pope

NAJBOLJA MONTAŽA (zbog izjednačenih glasova, u ovoj kategoriji ima 6 nominacija)

“Birdman,” Douglas Crise, Stephen Mirrione

“The Grand Budapest Hotel,” Barney Pilling

“The Imitation Game,” William Goldenberg

“Nightcrawler,” John Gilroy

“The Theory of Everything,” Jinx Godfrey

“Whiplash,” Tom Cross

NAJBOLJI PRODUCTION DESIGN

“Big Eyes,” Rick Heinrichs, Shane Vieau

“The Grand Budapest Hotel,” Adam Stockhausen, Anna Pinnock

“The Imitation Game,” Maria Djurkovic, Tatiana Macdonald

“Interstellar,” Nathan Crowley, Gary Fettis

“Mr. Turner,” Suzie Davies, Charlotte Watts

NAJBOLJI DIZAJN KOSTIMA

“The Grand Budapest Hotel,” Milena Canonero

“The Imitation Game,” Sammy Sheldon Differ

“Into the Woods,” Colleen Atwood

“Mr. Turner,” Jacqueline Durran

“The Theory of Everything,” Steven Noble

NAJBOLJA ŠMINKA I FRIZURA

“The Grand Budapest Hotel,” Frances Hannon

“Guardians of the Galaxy,” Elizabeth Yianni-Georgiou, David White

“Into the Woods,” Peter Swords King, J. Roy Helland

“Mr. Turner,” Christine Blundell, Lesa Warrener

“The Theory of Everything,” Jan Sewell

NAJBOLJI ZVUK

“American Sniper,” Walt Martin, John Reitz, Gregg Rudloff, Alan Robert Murray, Bub Asman

“Birdman,” Thomas Varga, Martin Hernandez, Aaron Glascock, Jon Taylor, Frank A. Montaño

“The Grand Budapest Hotel,” Wayne Lemmer, Christopher Scarabosio, Pawel Wdowczak

“The Imitation Game,” John Midgley, Lee Walpole, Stuart Hilliker, Martin Jensen

“Whiplash,” Thomas Curley, Ben Wilkins, Craig Mann

NAJBOLJI VIZUALNI EFEKTI

“Dawn of the Planet of the Apes,” Joe Letteri, Dan Lemmon, Erik Winquist, Daniel Barrett

“Guardians of the Galaxy,” Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner, Nicolas Aithadi

“The Hobbit: The Battle of the Five Armies,” Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White

“Interstellar,” Paul Franklin, Scott Fisher, Andrew Lockley

“X-Men: Days of Future Past,” Richard Stammers, Anders Langlands, Tim Crosbie, Cameron Waldbauer

NAJBOLJI BRITANSKI KRATKOMETRAŽNI ANIMIRANI FILM

“The Bigger Picture,” Chris Hees, Daisy Jacobs, Jennifer Majka

“Monkey Love Experiments,” Ainslie Henderson, Cam Fraser, Will Anderson

“My Dad,” Marcus Armitage

NAJBOLJI BRITANSKI KRATKI FILM

“Boogaloo and Graham,” Brian J. Falconer, Michael Lennox, Ronan Blaney

“Emotional Fusebox,” Michael Berliner, Rachel Tunnard

“The Karman Line,” Campbell Beaton, Dawn King, Tiernan Hanby, Oscar Sharp

“Slap,” Islay Bell-Webb, Michelangelo Fano, Nick Rowland

“Three Brothers,” Aleem Khan, Matthieu De Braconier, Stephanie Paeplow

EE-JEVA NAGRADA ZA ZVIJEZDU U USPONU (bira publika preko web stranice BAFTA-e)

Gugu Mbatha-Raw

Jack O’Connell

Margot Robbie

Miles Teller

Shailene Woodley

Website:fak.hr
Podeli:



Preporucujemo

Otvorena izložba Eme Bregović „Don’t Worry” u...
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 17. do 23. juna
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 10. do 16. juna
30 godina Filmskog festivala u Beču
Agata Kristi: Partneri u zločinu (Partners in Crime) –...
VEČE KOMEDIJE U BIOSKOPU CINE GRAND DELTA PLANET
Dženifer potpisala višegodišnji ugovor sa Netfliksom
Cruella (2021) (2021)
Fast & Furious 9 (F9) (2021) (2021)
Robin Vilijams je u crtanom filmu Aladin promenio 52...
SKARLET JOHANSON SE VRAĆA U MRAČNU PROŠLOST NATAŠE...
Ponovo obustavljeno snimanje Nemoguće misije 7
Cineplexx pakleno veče 11. juna od 20 časova
Veče za muškarce u bioskopu Cine Grand Delta Planet
Film „Fejt i Branko” na otvaranju Beldocsa
OBJAVLJEN PRVI TREJLER ANIMIRANOG FILMA „NEPOPRAVLJIVI...
Dohvati nebo (2021) - uskoro
The Virtuoso (2021) (2021)
„Američka utopija” Dejvida Birna u režiji Spajka Lija...
Mark Volberg zvezda naučnofantastičnog filma Infinite
DIZNIJEVA ANIMACIJA "LUKA" U BIOSKOPIMA OD ČETVRTKA 17....
Autentično liderstvo
Access Bars® Seminar u Beogradu
Objavljen datum poslednje sezone serije ‘La casa de...
Leto na Porodičnom danu u Cineplexx bioskopima
Austrijski kulturni forum - Boris Burić i Sangam Šarma u...
Gordan Matić i delegacija FCS-a posetili snimanje igranog...
Specijalna projekcija filma POTREBA ZA MRŽNJOM - DKC 9.6....
Crna Gora - Podeljena zemlja (2021) - uskoro
Repertoar bioskopa Cine Grand Delta Planet