•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

Premijera filma „Da li ste videli ovu ženu?“ na Festivalu autorskog filma

Nakon svetske premijere u Veneciji debitantsko ostvarenje Dušana Zorića i Matije Gluščevića pred beogradskom publikom

Premijera filma „Da li ste videli ovu ženu?“ autora Dušana Zorića i Matije Gluščevića biće održana u subotu, 26. novembra u 19 časova u mts Dvorani u okviru takmičarskog programa 28. Festivala autorskog filma.

Svetska premijera filma održana je na 79. Filmskom festivalu u Veneciji na kojem je Olga Košarić, montažerka ovog ostvarenja dobila specijalnu priznanje u kategoriji umetnika do 40 godina.

Dušan Zorić i Matija Gluščević su povodom srpske premijere svog dugometražnog debija izjavili da s nestrpljenjem očekuju reakciju publike na FAF-u.

„Srećni smo što smo deo festivala čija smo verna publika bili i pre studiranja režije. Neke od filmova naših najdražih reditelja smo imali priliku da gledamo upravo na Festivalu autorskog filma, a sada mi imamo tu čast da predstavimo svoj film publici,“ istakao je ovaj rediteljski dvojac.

„Da li ste videli ovu ženu?“ je priča o sredovečnoj ženi Draginji, koja kroz tri različita života pokušava da iskoči iz svoje kože. Glavnu ulogu u filmu tumači hrvatska glumica Ksenija Marinković. U pratećim ulogama pojavljuju se Isidora Simijonović, Boris Isaković, Vlasta Velisavljević, Goran Bogdan, Jasna Đuričić, Radoje Čupić, Olga Odanović, Milica Mihajlović, Ivana Vuković, Miloš Timotijević, Isidora Minić, Alex Elektra i drugi.

Dušan Zorić i Matija Gluščević studirali su filmsku režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, i do sada su se publici predstavili svojim kratkim filmovima „Strano telo“ (2018) i „Loop“ (2017), koji su imali premijere u Veneciji i Lokarnu.

Ulaznice za srpsku premijeru filma „Da li ste videli ovu ženu?“ u prodaji su od utorka, 8. novembra na blagajni mts Dvorane i online putem servisa tickets.rs.

Festival autorskog filma (FAF) biće održan od 25. novembra do 2. decembra u nekoliko bioskopskih dvorana u Beogradu: mts Dvorana, Dvorana Kulturnog centra Beograda, Dom omladine Beograda, Jugoslovenska kinoteka, Dom kulture „Studentski grad“ i bioskop Cine Grand Rakovica.

Više o programu na sajtu festivala www.faf.rs i putem društvenih mreža Facebook i Instagram.

Podeli:



Preporucujemo

Repertoar bioskopa Vilin Grad od 28. septembra do 4. oktobra
Les enfants des autres (2022) - uskoro
Repertoar bioskopa Cine Grand Delta Planet od 28. septembra...
Specijalna projekcija filma "Što se bore misli moje"
Film „Lost country” Vladimira Perišića otvara 29. FAF
Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 28. septembra do 4....
Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 21. septembra do 27....
Deseti Zombie Walk sledeće subote u Beogradu
Specijalna projekcija filma "Što se bore misli moje" u...
Izložba Nadežda Petrović u Parizu u Kulturnom centru...
Holivudske legende koje gledamo na Pickbox NOW u septembru
12. GoetheFEST u Beogradu, Novom Sadu i Nišu
Kultni reditelj Ričard Stenli gost 17. Festivala srpskog...
Festival savremene muzike, 32. Medjunarodna tribina...
Ukrštene strip rezidencije Srbija - Francuska - Izložba...
Objavljen spot za pesmu „Žeravica“ iz filma „Što se...
Specijalna projekcija filma "Heroji Halijarda" 13. oktobra
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 14. do 20. septembra
Program umetničkog filma Artist’s Film od septembra u...
Smrt djevojčice sa žigicama (2023) - uskoro
Porodični dan uz omiljene junake filma "Patrolne šape:...
Porodični vikend 30. septembra i 1. oktobra
„Osam očiju“ Ostina Dženingsa sniman u Srbiji...
Pred rasprodatom salom mts Dvorane održana beogradska...
Talk to Me (2022) (2022)
17. Festival srpskog filma fantastike od 29. septembra do...
Proglašenjem najboljih filmova festivala i koncertima...
Saw X (2023) - uskoro