•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

Preminuo Milorad Mandić Manda

Glumac je preminuo u 56. godini, javili su danas beogradski mediji.

U toku pretpremijere dečje predstave “Petar Pan” u pozorišu “Boško Buha”, glumac Milorad Mandić, koji je tumačio lik kapetana Kuke, se srušio na sceni.

Publika je isprva mislila da je u pitanju deo glume, ali su se onda zatvorile zavese, a ljudi su zamoljeni da izađu iz pozorišta.

Mandi je pozlilo, pozvana je Hitna pomoć, a predstava je prekinuta.

Beogradski mediji navode da je u pitanju bio infarkt, a glumcu je na licu mesta pružena reanimacija. Međutim, to ipak nije bilo dovoljno da mu se spasi život.

Milorad Mandić Manda umro je u 56. godini, ostavivši iza sebe ženu Anastasiju i četvoro dece.

Rođen je 3. maja 1961. godine u Beogradu gde je diplomirao na Fakultetu dramskih umetnosti kod profesora Vladimira Jevtovića. Odmah nakon diplome Milorad je postao članom dečjeg pozorišta “Boško Buha”, čiji je na kraju bio i upravnik.

Veliki momenat u njegovoj karijeri bila je 1989. godina kada je snimio preko 270. epizoda emisije “Bajka za laku noć”. Samo šest godina posle, radio je kao voditelj na RTV Pink gde je vodio emisiju “Više od igre”. Iste godine kada je počeo da radi za emisiju “Bajka za laku noć”, Milorad je počeo da vodi i dečju emisiju “S one strane duge”.

Osim kao voditelj na televiziji Milorad Mandić je glumio u mnogim poznatim filmovima kao što su: “Lepa sela lepo gore”, “Ivkova slava”, “Rane”, “Mrtav hladan”, “Jesen stiže dunjo moja”, “Ringeraja”, “Mi nismo anđeli”, “Sivi kamion crvene boje”, “Apsolutnih sto”, “Pljačka Trećeg rajha”, “Klopka”, “Promeni me”, “Selo gori, a baba se češlja”…

Pored uspešne karijere glumca i voditelja, Manda je bio i izuzetno voljen od strane dece, za koje je čak snimao i pesme.

Podeli:



Preporucujemo

Specijalna projekcija filma "Što se bore misli moje"
Festival savremene muzike, 32. Medjunarodna tribina...
Specijalna projekcija filma "Što se bore misli moje" u...
Deseti Zombie Walk sledeće subote u Beogradu
Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 21. septembra do 27....
Les enfants des autres (2022) - uskoro
Sutra svečano otvaranje 30. Međunarodnog festivala...
Proglašenjem najboljih filmova festivala i koncertima...
Program umetničkog filma Artist’s Film od septembra u...
Objavljen spot za pesmu „Žeravica“ iz filma „Što se...
Porodični dan uz omiljene junake filma "Patrolne šape:...
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 28. septembra do 4. oktobra
Kultni reditelj Ričard Stenli gost 17. Festivala srpskog...
Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 28. septembra do 4....
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 14. do 20. septembra
12. GoetheFEST u Beogradu, Novom Sadu i Nišu
Specijalne projekcije trilogije "Gospodar prstenova"
Izložba Nadežda Petrović u Parizu u Kulturnom centru...
17. Festival srpskog filma fantastike od 29. septembra do...
Talk to Me (2022) (2022)
„Osam očiju“ Ostina Dženingsa sniman u Srbiji...
Holivudske legende koje gledamo na Pickbox NOW u septembru
Saw X (2023) - uskoro
Repertoar bioskopa Cine Grand Delta Planet od 28. septembra...
Ukrštene strip rezidencije Srbija - Francuska - Izložba...
Pred rasprodatom salom mts Dvorane održana beogradska...
Smrt djevojčice sa žigicama (2023) - uskoro
Ovacije na specijalnoj projekciji filma „Što se bore...
Porodični vikend 30. septembra i 1. oktobra