8.12. | Utorak
15:00 |Retrospektiva
Lista značajnih ostvarenja Festivala
ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2014
17:00 |Beograd / Zagreb / Split Retrospektiva
MIHOVIL PANSINI (1926 – 2015)
Uvodna reč Diana Nenadić
19:00 |Galerija |Video instalacija
NEIMENOVANI FRAGMENTI
Doplgenger | Isidora Ilić i Boško Prostran
19:45 |V. Galerija|Izložba
Beograd / Zagreb / Split
PANSINI, GEFF I MI
Autori Diana Nenadić i Željko Serdarević
20:00 |Otvaranje
VUKICA ĐILAS - HOME MOVIES
LP DUO Improvizacija na klaviru
Uvodna reč Slobodan Šijan
21:00 | Konkurencija
PROGRAM #1
9.12. | Sreda
12:00 |Atelje 26
Radionica video oblikovanja
Izvanredni Bob
#live cinema #expanded cinema #vjing #live visuals #realtime video
15:00 | Konkurencija
PROGRAM #1
17:00|Prateći program
REGIONALNI TOKOVI
19:00 |Autorska prezentacija
DOPLGENGER
POLITIKE AMATERA
21:00 |Konkurencija
PROGRAM #2
10.12. | Četvrtak
10:00 |Istraživački forum
NEW MEDIA ART
Moderira Greg DeCuir
12:00 |Atelje 26
Radionica video oblikovanja
Izvanredni Bob
#live cinema #expanded cinema #vjing #live visuals #realtime video
15:00 | Konkurencija
PROGRAM #2
17:00 | Internet arhiv
Predstavlja Sebestyén Kodolányi
18:30 | Beograd / Zagreb / Split
Premijera filma
MARTINAC
R: Zdravko Mustać
20:00 | Beograd / Zagreb / Split
HRVATSKO SRPSKA AVANGARDNA PREPLITANJA
RAZGOVOR
21:00 |Konkurencija
PROGRAM #3
11.12. | Petak
11:00 | Okrugli sto
EKSPERIMENTALNI FILM U VREME INTERNETA
12:00 |Atelje 26
Radionica video oblikovanja
Izvanredni Bob
#live cinema #expanded cinema #vjing #live visuals #realtime video
15:00 | Konkurencija
PROGRAM #3
17:00|Prateći program
NARATIVE
19:00 |A Different Paris
Collectif Jeune Cinéma
FILMOVI NEZAVISNIH FRANCUSKIH AUTORA
Predstavljaju: Frédéric Tachou i Dunja Jelenković
21:00 |Konkurencija
PROGRAM #4
12.12. | Subota
11:00 |Okrugli sto
ALTERNATIVNI FILM U REGIONU 2015
12:00 |Atelje 26
Radionica video oblikovanja
Izvanredni Bob
#live cinema #expanded cinema #vjing #live visuals #realtime video
15:00 | Konkurencija
PROGRAM #4
17:00|A Different Paris
PARIS FESTIVAL FOR DIFFERENT AND EXPERIMENTAL CINEMAS
NAGRADJENI FILMOVI 2015
Predstavlja: Frédéric Tachou
19:00|Autorska prezentacija
ANA HUŠMAN
NEKOLIKO FILMSKIH RADOVA
21:00 |Zatvaranje
Koncert HETEM
Vizuelna podrška Radionica video oblikovanja Izvanrednog Boba
Lista značajnih ostvarenja Festivala ALTERNATIVE FILM/VIDEO 2015
Ulaz slobodan