•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

Specijalna projekcija filma „Da li ste videli ovu ženu?“ u Dvorani Kulturnog centra Beograda

Specijalna projekcija filma „Da li ste videli ovu ženu?“ autora Matije Gluščevića i Dušana Zorića biće održana u nedelju, 5. februara u 20 časova u Dvorani Kulturnog centra Beograda (DKC).

Nakon projekcije biće održan razgovor sa ekipom fillma.

„Da li ste videli ovu ženu?“ u 2022. godini privukao je veliku pažnju publike i filmske kritike. Film je osvojio Grand Prix „Aleksandar Saša Petrović“ na 28. Festivalu autorskog filma (FAF), a autorima je pripala i nagrada za najbolju režiju na 15. Međunarodnom filmskom festivalu u Bangkoku (Tajland). Svetska premijera održana je na 79. Filmskom festivalu u Veneciji na kojem je Olga Košarić, montažerka ovog ostvarenja dobila specijalnu priznanje u kategoriji umetnika do 40 godina.

„Da li ste videli ovu ženu?“ je priča o sredovečnoj ženi Draginji, koja kroz tri različita života pokušava da iskoči iz svoje kože. Glavnu ulogu u filmu tumači jedna od najangažovanijih glumica regiona Ksenija Marinković. U pratećim ulogama pojavljuju se Isidora Simijonović, Boris Isaković, Vlasta Velisavljević, Goran Bogdan, Jasna Đuričić, Radoje Čupić, Olga Odanović, Milica Mihajlović, Ivana Vuković, Miloš Timotijević, Isidora Minić, Alex Elektra i drugi.

Dušan Zorić i Matija Gluščević studirali su filmsku režiju na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu, i do sada su se publici predstavili svojim kratkim filmovima „Strano telo“ (2018) i „Loop“ (2017) koji su imali premijere u Veneciji i Lokarnu.

Foto: Non-Aligned Films Promo

Podeli:



Preporucujemo

Sarajevo dobitnik inaguralne nagrade Global Production za...
Hrana i kuvanje kao inspiracija u filmskoj umetnosti
TREĆI MEĐUNARODNI FESTIVAL SOLA
Veče Stivena Kinga 31. maja
Anime night u Cineplexx bioskopima uz film "Suzume"
Festival-u-Opoziciji: Umetnost i politika improvizacije u...
Porodični vikend 27. i 28. maja uz Malu sirenu
Otvorena izložba slika Hanne Dujmović - ’’La Joie...
Fast X (2023) (2023)
Crunchyroll film "Suzume" 25. maja stiže u bioskope širom...
Entoni Bordejn: Kompletna usmena biografija - Insajderski...
Porodični dan u Cineplexx bioskopima uz film "Mala sirena"
Dodelom Nagrade Publike za Najbolji evropski film i...