•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

Stiven Spilberg: U školi sam bio štreber koga su maltretirali

Višestruki oskarovac Stiven Spilberg u televizijskoj emisiji ispričao je da su ga tokom detinjstva često maltretirali.

On je u emisiji “60 minuta” pričao o temi kojom se često bavi u svojim filmovima - sopstvenom detinjstvu, koje je bilo daleko od savršenog.

Poznati reditelj, čiji je novi film “Linkoln” nominovan za ovogodišnjeg Oskara, rekao je da je u školi bio fizički maltretiran.

"U školi sam bio štreber. Autsajder, poput klinca koji svira klarinet u orkestru, što sam i radio", ispričao je reditelj.

Traume iz detinjstva ne završavaju se na tome. Spilberg je otkrio kako je, zajedno sa majkom, bio žrtva antisemitizma tokom života u Arizoni.

"Ljudi su skandirali - Spilbergovi su prljavi Jevreji", otkrio je reditelj.

Takođe je priznao da je dugo odbijao da prizna svoje jevrejsko poreklo:

"Često sam govorio ljudima da je moje prezime nemačko, a ne jevrejsko. Siguran sam da se moji preci sada prevrću u grobovima".

Podeli:



Preporucujemo

Hrana i kuvanje kao inspiracija u filmskoj umetnosti
Festival-u-Opoziciji: Umetnost i politika improvizacije u...
Anime night u Cineplexx bioskopima uz film "Suzume"
Crunchyroll film "Suzume" 25. maja stiže u bioskope širom...
Veče Stivena Kinga 31. maja
Top 10 filmova na temu kockanja i klađenja
Porodični dan u Cineplexx bioskopima uz film "Mala sirena"
Otvorena izložba slika Hanne Dujmović - ’’La Joie...
Porodični vikend 27. i 28. maja uz Malu sirenu
Sarajevo dobitnik inaguralne nagrade Global Production za...