•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

Svetskom premijerom filma "Saving Mr Banks" zatvoren London Film Festival

London Film Festival (LFF) zatvoren je svetskom premijerom filma "Saving Mr Banks", humoristične i dirljive adaptacije priče o Mary Poppins.

Film istražuje olujnu vezu čuvenog Walta Disneyja (Tom Hanks) i Pamele Lyndon Travers (Emma Thompson), autorke Mary Poppins, a u američkim bioskopima će biti prikazan sredinom decembra.

Nakon što je pao pod uticaj svoje magične domaćice, Disney je postao odlučan u borbi za prava na ekranizaciju avantura Mary Poppins. Njegovi pokušaji da uveri Travers u to sistematski su dočekivani oštrim odgovorima, a britanska autorka nije bila impresionirana slatkorečivim svetom Hollywooda i Disneyja.

"To je film o susretu dveju kultura i sukobu zbog jednog ikoničkog dela. Kako bih mogla odbiti ovu ulogu? Žena mojih godina, koja ne može pronaći uloge za svoju dob, najednom dobije jednu od najboljih uloga koje su joj ikada dodeljene", izjavila je Thompson.

Thompson, dvostruka dobitnica Oscara, je takođe i scenaristica filma, a režirao ga je John Lee Hancock.

London Film Festival počeo je u sredu, evropskom premijerom filma "Captain Phillips", istinite priče o kapetanu teretnog broda koji su oteli somalski pirati.

Website:vijesti.ba
Podeli:



Preporucujemo

17. Festival srpskog filma fantastike od 29. septembra do...
Ukrštene strip rezidencije Srbija - Francuska - Izložba...
Les enfants des autres (2022) - uskoro
Specijalna projekcija filma "Što se bore misli moje"
Porodični dan uz omiljene junake filma "Patrolne šape:...
Smrt djevojčice sa žigicama (2023) - uskoro
Program umetničkog filma Artist’s Film od septembra u...
Proglašenjem najboljih filmova festivala i koncertima...
Specijalna projekcija filma "Što se bore misli moje" u...
Porodični vikend 30. septembra i 1. oktobra
Izložba Nadežda Petrović u Parizu u Kulturnom centru...
Saw X (2023) - uskoro
Objavljen spot za pesmu „Žeravica“ iz filma „Što se...
Talk to Me (2022) (2022)
Deseti Zombie Walk sledeće subote u Beogradu
Holivudske legende koje gledamo na Pickbox NOW u septembru
Specijalna projekcija filma "Heroji Halijarda" 13. oktobra
„Osam očiju“ Ostina Dženingsa sniman u Srbiji...
Pred rasprodatom salom mts Dvorane održana beogradska...
Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 28. septembra do 4....
Film „Lost country” Vladimira Perišića otvara 29. FAF
Kultni reditelj Ričard Stenli gost 17. Festivala srpskog...
Repertoar bioskopa Cine Grand Delta Planet od 28. septembra...
Repertoar bioskopa Vilin Grad od 28. septembra do 4. oktobra
12. GoetheFEST u Beogradu, Novom Sadu i Nišu
Repertoar Cineplexx Niš bioskopa od 21. septembra do 27....
Festival savremene muzike, 32. Medjunarodna tribina...