•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

U takmičarskom programu 'Kustendorfa' 17 filmova

U takmičarskom programu devetog Međunarodnog filmskog i muzičkog festivala „Kustendorf“, koji će biti održan od 22. do 27. januara sledeće godine na Mokroj gori, biće prikazano 17 filmova srpskih i inostranih autora.Za festivalske nagrade takmičiće se filmovi mladih režisera iz Bugarske, Kine, Hrvatske, Mađarske, Islanda, Irana, Meksika, Palestine, Rusije, Srbije i Španije, najavljeno je na sajtu manifestacije.

Selektorka takmičarskog programa Dunja Kusturica odabrala je 17 ostvarenja među skoro 400 kratkometražnih filmova prijavljenih za festival.

Na programu će biti Ako jednom vidiš Mariju u režiji Ivane Anastasovske (Engleska), Artun(Gudmundur Arnar Gudmundson, Island), Vartburg(David Borbaš, Mađarska), Grad (Maša Šarović, Srbija), Da je bilo po mom nikad ne bih otišao (Marko Grba Singh, Srbija), Dvoje(Maša Nešković, Srbija), Erkinov povratak (Marija Guskova, Rusija), Zdravo Marijo (Bazil Halil, Palestina/Francuska/Nemačka).

Takmičiće se i filmovi Namo (Nepoznati) (Salah Salehi, Iran), Naši čuvari (Igor Simić, Francuska/Srbija), Ništa čudnije (Pedro Koljantes, Španija),Piknik (Jure Pavlović, Hrvatska), Pod suncem (Tsjo Jang, Kina/Australija), Pupčana vrpca (Eliza Petkova, Nemačka), Ruža vetrova (Kosta Ristić, Srbija), U samoodbrani (Marijana Arijaga, Meksiko) iČetiri ugla kruga (Katarina Stanković, Nemačka/Meksiko/Srbija).

Website:rts.rs
Podeli:



Preporucujemo

Selekcije „Europe 4 Kids”, „Best of Europe” i...
Selekcije Novi evropski dokumentarni film i Eco Dox na 31....
SUPSTANCOM I POKLON MURALOM ZAOKRUŽENO FINALE SLOTER...
Dodelom nagrada i projekcijom filma “Za danas toliko”...
ZLATNA MACOLA ZA FILM SUPSTANCA
Konkurs za prijavu filmova na 18. Festival srpskog filma...
Drugog dana Bašta Festa prikazano devet filmova iz osam...
Anica Dobra, Fedon Papamihael i Ademir Kenović laureati...
Umetnicko slikanje sa ljubimcima na terasi CineStara u...
MONODRAMA TIHOMIRA STANIĆA ,,DETINJARIJE” I PRVA NEDELJA...
Doljevac domaćin spektakla: Premijera „Supstance“ i...
11. Bašta Fest – izveštaj sa trećeg festivalskog dana
Žarko Laušević posthumno dobitnik nagrade „Specijalni...
Vatrena završnica Sloter festivala: Horor projekcije za...