•        Evo prilike da i Vi postanete deo Prologa.
  •        Ukoliko želite da postavite prikaz svog omiljenog, ili neomiljenog, filma, glumca ili reditelja, vest koja vam je jako značajna, ili bilo šta što se tiče sveta kinematografije, možete nam poslati vaša viđenja na adresu info@joombooz.com
  •        Da bi bio objavljen, prikaz ne sme u sebi sadržati nikakve vulgarnosti, da ne bude kraći od 10 rečenica, reči poput "brate", "sestro", "fenomenalno", "super" (osim ako nije deo naslova) i njima slične neće se uzeti u obzir, kao ni atak na manjinske grupe.
facebook twitter rss youtube

William Hurt

Vilijam Hart (20.mart 1950, Vašington, SAD) je dobitnik Oskara. Pohađao je Tufts University i The Juilliard School of Music and Drama. Četiri puta bio je nominovan za Oskara za glavnu mušku ulogu u filmu ili mini-seriji za HBO-ov Too Big to Fail (glume Paul Giamatti, Cynthia Nixon, Topher Grace i Tony Shalhoub), a 2009. je bio nominovan za nagrade Emmy i Zlatni globus za ulogu u nagrađivanoj seriji "Damages".

Hurt, Itan Houk i Džilian Anderson su snimili za Starz mini-seriju "Moby Dick". Glumio je i u Late Bloomers (Julie Gavras, glumi Isabella Rossellini).

2010. snimio je Robin Hood (Ridley Scott, glume Russell Crowe i Cate Blanchett), a pre toga The Yellow Handkerchief (glumi Maria Bello), The Incredible Hulk (glumi Edward Norton) i Vantage Point (glume Dennis Quaid i Forest Whitaker).

Njegovi raniji filmovi su Into the Wild (režija Sean Penn, glume Emile Hirsch i Marcia Gay Harden), Mr. Brooks (glumi Kevin Costner, režija Bruce Evans), The Good Shepherd (scenario Eric Roth, režija Robert DeNiro, glume Matt Damon, Robert DeNiro i Angelina Jolie) i A History of Violence (režija David Cronenberg).

Debitovao 1980. godine ulogom u filmu Altered States. Nominacije za Oskara doneli su mu Broadcast News i Children of a Lesser God, a za film Kiss of the Spider Woman dobio je Oskara i nagradu British Academy i Cannes Festival.

Ostali njegovi filmovi su The King, Beautiful Ohio, Noise, The Village, Blue Butterfly, Tuck Everlasting, Changing Lanes, Rare Birds, Sunshine, Body Heat, The Big Chill, Eyewitness, Gorky Park, Alice, I Love You to Death, The Accidental Tourist, The Doctor, The Plague, The Simian Line, Trial by Jury, Second Best, Smoke, Confidences a un Inconnu, Jane Eyre, Michael, Dark City, Neverwas, The Big Brass Ring i d One True Thing.

Glumio je i u televizijskim "Damages", "Nightmares and Dreamscapes", "Frankenstein", "The Flamingo Rising", "Master Spy: The Robert Hanssen Story", "Dune" i "Varian’s War".

Glumio je u više od 50 pozorišnih produkcija, uključujući Henry V, 5th of July, Hamlet, Richard II, Hurlyburly (za koji je bio nominiran za nagradu Tony), My Life (za koju je dobio nagradu Obie), A Midsummer's Night's Dream i Good.

Snimao je radio drame i bio narator dokumentaraca. 1988. godine je dobio prvu nagradu Spencer Tracy koju dodjeljuje UCLA.

Filmografija:
2013 Bonnie and Clyde: Dead and Alive (TV mini-series) (pre-production)
2013 Winter's Tale (filming)
2013 Untitled Christian Camargo Project (post-production)
2013 The Disappearance of Eleanor Rigby: Hers (post-production)
2013 The Disappearance of Eleanor Rigby: His (post-production)
2013 The Host
2013 Feynman and the Challenger (TV movie)
2012 Maddened by His Absence
2011/IV Hellgate
2011 Too Big to Fail (TV movie)
2011 Moby Dick (TV mini-series)
2011 Late Bloomers
2010 Robin Hood
2010 The River Why
2009 Damages (TV series)
2009 The Countess
2009/I Endgame
2008 The Incredible Hulk (Video Game)
2008 The Incredible Hulk
2008 Vantage Point
2008 The Yellow Handkerchief
2007/II Noise
2007 Into the Wild
2007 Mr. Brooks
2006 The Good Shepherd
2006 Beautiful Ohio
2006 Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (TV mini-series)
2006 The Legend of Sasquatch
2005 Syriana
2005 Neverwas
2005 Hunt for Justice (TV movie)
2005 A History of Violence
2005 The King
2004 Frankenstein (TV mini-series)
2004 The Village
2004 The Blue Butterfly
2002 Master Spy: The Robert Hanssen Story (TV movie)
2002 Tuck Everlasting
2002 Nearest to Heaven
2002 The King of Queens (TV series)
2002 Changing Lanes
2001 Rivière-des-Jérémie (TV series)
2001 Rare Birds
2001 A.I. Artificial Intelligence
2001 Varian's War (TV movie)
2001 The Flamingo Rising (TV movie)
2000 Dune (TV mini-series)
2000 Contaminated Man
2000 The Miracle Maker
2000 The Simian Line
1999 Do Not Disturb
1999 Sunshine
1999 The 4th Floor
1999 The Big Brass Ring
1998 One True Thing
1998 Lost in Space
1998 The Proposition
1998 Dark City
1997 Loved
1996 Michael
1996 A Couch in New York
1996 Jane Eyre
1995 Secrets Shared with a Stranger
1995 Smoke
1994 Second Best
1994 Trial by Jury
1993 Mr. Wonderful
1992 The Plague
1991 Until the End of the World
1991 The Doctor
1991 American Masters (TV series documentary)
1990 Alice
1990 Marilyn Hotchkiss' Ballroom Dancing and Charm School (short)
1990 I Love You to Death
1988 The Accidental Tourist
1988 A Time of Destiny
1987 Broadcast News
1986 Children of a Lesser God
1985 Kiss of the Spider Woman
1983 Gorky Park
1983 The Big Chill
1982 A Midsummer Night's Dream (TV movie)
1981 All the Way Home (TV movie)
1981 Body Heat
1981 Eyewitness
1980 Altered States
1978 Great Performances (TV series)
1977 The Best of Families (TV mini-series)
1977 Kojak (TV series)

Podeli:



Preporucujemo

Umetnicko slikanje sa ljubimcima na terasi CineStara u...
Anica Dobra, Fedon Papamihael i Ademir Kenović laureati...
Žarko Laušević posthumno dobitnik nagrade „Specijalni...
Dodelom nagrada i projekcijom filma “Za danas toliko”...
Vatrena završnica Sloter festivala: Horor projekcije za...
11. Bašta Fest – izveštaj sa trećeg festivalskog dana
MONODRAMA TIHOMIRA STANIĆA ,,DETINJARIJE” I PRVA NEDELJA...
Doljevac domaćin spektakla: Premijera „Supstance“ i...
ZLATNA MACOLA ZA FILM SUPSTANCA
Selekcije Novi evropski dokumentarni film i Eco Dox na 31....
Selekcije „Europe 4 Kids”, „Best of Europe” i...
SUPSTANCOM I POKLON MURALOM ZAOKRUŽENO FINALE SLOTER...
Konkurs za prijavu filmova na 18. Festival srpskog filma...
Drugog dana Bašta Festa prikazano devet filmova iz osam...